Женска фудбалска екипа Фармацеутског факултета освојила златну медаљу на међународним спортским играма Еуроијада

Женска фудбалска екипа Фармацеутског факултета учествовала је на међународним спортским играма Еуроијада у периоду од 8. до 11. новембра 2013. у Брашову, Румунија. Игре су окупиле студенте из Румуније, Пољске, Македоније, Хрватске и Србије.
Након убедљивих победа против Медицинског факултета у Београду (8:0) и Факултета за специјалну едукацију и рехабилитацију у Београду (6:0), наше девојке су одиграле нерешено (1:1) против екипе Универзитета у Кракову састављене од професионалних фудбалерки. Захваљујући бољој гол разлици, студенткиње нашег факултета освојиле су златну медаљу.
Фармацеутски факултет представљале су: Соња Бошковић, Марија Живковић, Бранка Шукиловић, Јелена Голубовић, Невена Марјановић, Тамара Станојев и Leyla Abbadi.
Ово је још једна у низу од преко 20 медаља које су наше фудбалерке освојиле у последњих 7 година на такмичењима попут Универзитетске лиге, Купа студената Београда, Медицинијаде и међународних турнира у Београду (BEST, BIG i EuroBelgrade).