Др сц. Светлана Ђого Мрачевић

Farmaceutski fakultet

Звање: ванредни професор
Организациона јединица: Катедра за аналитичку хемију
Адреса: Војводе Степе 450, 11221 Београд, Србија
Просторија:
Телефон: +381 11 3951-273
Фаx: +381 11 3972-840
Емаил: sdjogo@pharmacy.bg.ac.rs

Мр Светлана Ђого је заврсила гимназију у Београду. Дипломирала је 2001. године и магистрирала је 2005. године на Катедри за заштиту животне средине Хемијског факултета у Београду са тезом: ’’Проучавање есенцијалних и тешких метала у земљишту и дрогама лековитих биљних врста фамилија Asteraceae и Lamiaceae’’. Тренутно ради докторат.

2001. године завршила је курс из бионеорганске хемије у Београду код проф. Ненада Костића са Иоwа Стате Университy.

Од 2002. године мр Светлана Ђого је запослена као асистент и учествује у извођењу практичне наставе у Институту за аналитичку хемију Фармацеутског факултета у Београду.

Од 2006. године, учествује као сарадник у пројекту МНТР Републике Србије.

Добитница је стипендије Балканске асоцијације за животну средину (Б.ЕН.А.) за 2006. годину.

Објавила је укупно 17 радова и саопштења.

Истраживачки интерес: * Аналитика у области животне средине.

• Проучавање дистрибуције, мобилности и биорасположивости метала у земљишту и биљкама.
  • Хемометријске методе анализе.

Награде:
Стипендија Балканске еколошке асоцијације Б.ЕН.А. за 2006. годину.

Језици: енглески