Studenti Farmaceutskog fakulteta na Festivalu nauke

Studenti i asistenti Farmaceutskog fakulteta su učestvovali na Festivalu nauke “Superheroji nauke” koji se održao u Beogradu, u periodu 5-8. decembra 2013. godine. Naziv ovogodišnje postavke Fakulteta bio je “Superheroji uzvraćaju udarac”. Ovo je četvrti put da studenti i asistenti našeg Fakulteta, u organizaciji CNIRS-a, učestvuju na Festivalu nauke. Postavka je bila tematski zaokružena i prikazivala je farmaceute kao superheroje, koji se praveći lekove “bore” protiv mikroorganizama i bolesti koje oni izazivaju. Postavka je organizovana uz pomoć Katedre za Farmaceutsku tehnologiju i kozmetologiju i Katedre za mikrobiologiju i imunologiju. Posetioci su imali prilku da posmatraju bakterije pomoću mikroskopa, da vide kolonije bakterija na različitim podlogama i antibiogram. Takođe, posetioci su mogli da se upoznaju i aktivno učestvuju u izradi gela za suvo pranje ruku, efervescentnog praška i pastila, kao i u punjenju tvrdih kapula pomoću kapsulirke. Na Festivalu su bili izloženi i različiti farmaceutski oblici lekova za parenteralnu primenu. Postavka studenata našeg Fakulteta je proglašena za jednu od najposećenijih na ovogodišnjem Festivalu.